Klima Sistemleri
Klima Sistemleri

Klima Sistemleri

 

İklimlendirme yapılacak alan sayısı, iç üniteler için alanların ayrı ayrı hacim bilgileri, mekan içerisinde bulunan kişilerin sayısı, işletme özellikleri gibi bilgiler göz önünde bulundurularak ihtiyaç duyulan VRF klima sistemi kapasitesine karar verilebilir.


İşletme özelliklerine göre iki tür VRF klima sistemi sunulabilir.


1- Heat Pump VRF Klima Sistemi; bütün iç ünitelerin aynı modda çalıştırılabildiği bir iklimlendirme sistemidir. Farklı sıcaklık derecelerinde çalıştırılması mümkündür. Seçenekler arasında kurulum maliyeti açısından en uygun klima sistemi olduğu söylenebilir.


2- Heat Recovery VRF Klima Sistemi; iç ünitelerin aynı anda ısıtma ve soğutma modlarında kullanılabildiği sistemlerdir. Heat pump sistemi ile aynı iç ünite kullanılabilir. Heat Recovery sisteminin amacı, ısı geri kazanımı sağlamaktır.


Merkezi klima sistemlerinde aynı zamanda dış ünite soğutma şekline göre de seçenekler bulunmaktadır.


1- Hava soğutmalı VRF klima sistemleri; Bu sistemlerde ısı transferi fanlar yardımıyla gerçekleştirilmektedir. En çok tercih edilen VRF klima sistemidir.


2- Su soğutmalı VRF klima sistemleri; Bu sistemlerde ısı, herhangi bir kaynaktan sağlanan suya aktarılır. Dış ünite hacimleri diğer seçeneklere göre daha küçüktür. Bu modellerde fan ihtiyacı yoktur. Su soğutmalı VRF klima sistemlerinin verimlilikleri oldukça yüksektir.


Mekanınız için ihtiyaç duyduğunuz merkezi klima sistemine (VRF) karar vermek için sektörde Aras Doğalgaz Isıtma Ve Soğutma Sistemleri  firmasından hizmet almayı tercih edebilirsiniz. Uzman mühendis kadrosuyla, yerinizde ücretsiz keşif gerçekleştirecek ve sonrasında sizin için en uygun olan VRF klima sistemi için bir proje sunacaklardır. Sunulan projenin tarafınızdan onaylanmasının ardından profesyonel kurulum ekibi, merkezi klima sisteminin mekanınıza en hızlı şekilde kurulumunu gerçekleştirecektir.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014