Alüminyum Radyatör
Alüminyum Radyatör

Alüminyum Radyatör

 

Alüminyum radyatörler, döküm radyatörlere göre ısı iletkenliği son derece yüksek olan ve tasarruflu bir yapıda olan radyatör modelleri arasında yer almaktadır. Son derece tasarruf elde etmenizi sağlayan bu ürünler uzun ömürlü yapısı ile de dikkat çekmektedir. Panel radyatör olarak da bilinen bu radyatörler sacdan imal edilen ürünler arasındadır.

 

Alüminyum radyatörlerin ısınma süresi, yumuşak çelik radyatörlere göre kesinlikle daha hızlı olsa da soğutma da daha hızlı gerçekleşir. Üretim cephesinde, alüminyum radyatörlerin üretim süreci, yeterince basit olan bir kalıp döküm yöntemi ve/veya ekstrüzyon yöntemidir. Ancak üretim ölçeği şu anda küçük, dolayısıyla üretim kapasitesi düşüktür.

 

Alüminyum radyatörlerin üretim süreci manueldir. Bu da kurulduğunda kalite sorunları riskini artırır ve üretim süreci, radyatörlerin yüzeyindeki lekeleri gidermek için zımparalamayı gerektirir. Çelik panel radyatör üretim sürecinde gerekli olmayan bir malzemedir.

 

Alüminyum Radyatörlerin Farkı Nedir?


Alternatif ürünlere olan talebin yüksek düzeyde olduğunu varsaysanız bile her bir radyatör ürünü kullanmanın yararları ve sorunları vardır. Çoğu alüminyum radyatör imalatının küçük ölçekli olduğunu ve bunu çelik radyatörlerin şu anda yapıldığı seviyeye yükseltmenin maliyetinin finansal olarak zor ve muhtemelen imkansız olduğunu ifade edebiliriz.

 

Alüminyum Radyotörlerin Dezavantajları Var Mıdır?


Çalışma sırasında, entegre çelik boruları olmayan alüminyum radyatörler, alüminyum bir ısıtma sisteminde diğer metallerle birleştiğinde meydana gelen galvanik korozyon nedeniyle ömrünün kısaldığını görebilir. En anodik olan ise daha düşük bir galvanik potansiyele sahip olan metal korozyona uğrayacağı şeklindedir.

 

Isıtma endüstrisi için yumuşak çelik radyatörlerin kolay ve yaygın olarak bulunabildikleri için büyük bir anlam ifade ettiğini ve mükemmel bir performans geçmişi sunulduğunu söyleyebiliriz. Modern üretim yöntemleri, büyük güvenilirlik ve tekrarlanabilirlik ile yuvarlak kenarlar, entegre paneller ve ızgaralarla kendi içlerinde daha iyi görünümler geliştiren geleneksel çelik panel radyatörleri tamamlamak için çok çeşitli estetik açıdan hoş tasarımcı ve dekoratif radyatör tasarımları geliştirme yeteneği sağlar.

 

En Kaliteli Alüminyum Radyatörler


Alüminyum harika bir ısı iletkeni olarak bilinir. Bu doğrultuda alüminyum radyatörler açıldığında sıcaklığını hızla artırabileceği anlamına gelir. Evinizde hızlı bir sıcaklık görüntüsü arıyorsanız alüminyum radyatör modelleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Bu nedenle özellikle soğukta ve bu sıcaklığa hızlı bir şekilde ihtiyaç duyduğunuzda  evinizin her yerinde mükemmel sıcaklığı elde edebilirsiniz.

 

Alüminyum radyatörlerin bu kadar iyi ısı iletkenleri olmasının nedeni içlerinde çok az suya ihtiyaç duymaları yani evinize daha hızlı ısı getirmeleridir. Çelik radyatörlerle karşılaştırıldığında bir alüminyum radyatörün içinde çok az su vardı. Bu nedenle ısınması daha az zaman alır. Bu da enerji faturalarınıza daha az para harcamanız anlamına gelir.

 

Daha önce de belirtildiği üzere alüminyum, dayanıklı ve aşındırıcı olmaması nedeniyle birçok ürünün imalatında uygulanmaktadır. Bu  durum bir alaşım olarak paslanmaması veya herhangi bir şeye tepki vermemesi gerektiğinden büyük olasılıkla uzun yıllar değiştirilmesi gerekmeyecek olan alüminyum radyatörler için de geçerlidir.

 

Alüminyum Radyatör Fiyatları


Alüminyum radyatör fiyatları söz konusu ürünlere sahip olmak isteyen kişilerin merak ettiği önemli konular arasında yer almaktadır. Bireyler alüminyum radyatör fiyatları ile ilgili net bir şekilde bilgi alarak söz konusu ürünleri satın almak ister. Ancak alüminyum radyatör fiyatları ile ilgili net bir şekilde bilgi vermek mümkün değildir. Her bir alüminyum radyatör özelliklerine ve boyutlarına göre fiyatlandırılmaktadır. Bu anlamda radyatör peteklerin kalınlık ve dilim sayıları fiyatı belirleyen en önemli faktördür. Alüminyum radyatör üzerindeki boya kalitesi de fiyatı etkilemektedir.


Alüminyumun dövülebilirliği, müşterinin ihtiyaçlarına göre çok farklı şekillerde yapılabileceği anlamına gelir. Radyatörleri birçok şekil ve boyutta yapmak kolaydır. Zevkiniz ne olursa olsun, alüminyum radyatörler onlara hitap etmek zorundadır.


Daha önce de belirtildiği gibi, Alüminyum Radyatörler çevre dostudur. Geri dönüştürülmüş malzemeden üretilmeleri, suçluluk duymadan bir kurulum sürecine sahip olabileceğiniz ve bu radyatörün evinizde bulunmasının karbon ayak izimizi azaltmaya çok az da olsa yardımcı olacağını bildiğiniz anlamına gelir.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014